Robotyka (7-9 lat) gr. początkująca młodsza, środa

nauczyciel: Grzegorz Kosiło

Lubisz gry komputerowe a może fascynują Cię roboty? Spróbuj swoich sił na zajęciach wprowadzających w świat ROBOTÓW i KODOWANIA. Na zajęciach uczestnicy poznają co to jest kodowanie, pogłębią swoje umiejętności konstruktorskie, współpracy w grupie oraz umiejętności rozwiązywania problemów. Poza podniesieniem poziomu swojej kreatywności każdy uczestnik pozna pojęcia takie jak: kodowanie, silnik, sensor czy sterownik oraz zapozna się ze sposobami i możliwościami ich wykorzystania. W trakcie zajęć dzieci poznają różne sposoby kodowania instrukcji, kształtów, rysunków oraz kierunków ruchu. Zbudują i zaprogramują różnego rodzaju „inteligentne maszyny” przeznaczone do wykonywania przeróżnych zadań. Uczestnicy będą pracowali na zestawach Lego Education Spike Essential. Jest to system przeznaczony do celów edukacyjnych dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym dający ogromne możliwości ograniczone wyłącznie naszą wyobraźnią. Osoby, które chcą uczestniczyć w tych zajęciach powinny posiadać umiejętność posługiwania się komputerem lub tabletem w stopniu podstawowym. Zajęcia dla dzieci w wieku 8-9 lat.

Prowadzący: Grzegorz Kosiło