Mój Pałac.

W 1974 roku Pałac Młodzieży otworzył swoje podwoje dla dzieci i młodzieży z Bydgoszczy i okolic. W tym roku obchodzi jubileuszowe, 50. urodziny. Przez ten czas gościł w swoich progach dziesiątki tysięcy uczestników.
Może byłeś jednym z nich?
Z okazji jubileuszu chcielibyśmy przypomnieć obraz Pałacu sprzed 20, 30, 40 lat. Prosimy byście podzielili się Państwo z nami swoimi wspomnieniami. Kto z Was brał udział w zajęciach z ruchu drogowego, szycia, chóru a może innych? Czy posiadacie zdjęcia, unikatowe gazetki lub inne materiały? Czekamy na ciekawostki, pałacowe „smaczki”, wieści z dawnych lat. Czym był Pałac dla Was? Oknem na świat, miejscem zawierania przyjaźni, realizacji pasji, inspiracją, szkołą życia, kolorową wyspą w szarym PRL-u?
Znamy oficjalne dane, statystyki, dawne kroniki. Jednak ducha Pałacu tworzą i tworzyli przede wszystkim uczestnicy i nauczyciele. Chcemy odtworzyć obraz Pałacu widzianego oczami dzieci i młodzieży sprzed lat, utrwalić te chwile, które sprawiły, że stali się Pałacową rodziną.
Do 30 czerwca 2024 r. będziemy zbierać Państwa wspomnienia - piszcie do nas na adres moj.palac@palac.bydgoszcz.pl.
Jubileuszowa publikacja „Mój Pałac”, zawierająca retrospekcje dawnych uczestników ukaże się w połowie września, w formie elektronicznej na naszej stronie www.