Konkurs wiersza i piosenki przedszkolnej „Zabawa w rymy i rytmy”

Uczestnikami konkursu są reprezentanci przedszkoli z Bydgoszczy i okolic, wybrani poprzez eliminacje wstępne na poziomie przedszkola. Uczestnicy przygotowują jeden wiersz z dowolnie wybranej literatury dziecięcej lub jedną piosenkę przedszkolną. Dla uczestników konkurs jest zazwyczaj pierwszym występem na prawdziwej scenie, przed dużą, przychylną i pozytywnie nastawioną publicznością. Występy najmłodszych nagradzane są ogromnymi brawami, a siedzące na widowni mamy, babcie czy inni członkowie rodziny z wielkimi emocjami podchodzą do prezentacji swoich pociech.

Uczestnicy konkursu wiersza i piosenki przedszkolnej prezentują swoje umiejętności wokalne i recytatorskie przed profesjonalnym jury, w skład którego wchodzą aktorzy, muzycy i poloniści. Konkurs odbywa się w sali widowiskowej, w specjalnie przygotowanej scenografii. Prezentacje młodych wykonawców odbywają się przemienne: solista/recytator. Po przesłuchaniach uczestnicy biorą udział w przygotowanych dla niech atrakcjach: zabawach, konkursach i tańcach. Dla laureatów są przygotowane nagrody, a dla wszystkich pozostałych uczestników upominki.

Koordynator: Luiza Kubowicz-Dorosz, e-mail dak2@palac.bydgoszcz.pl, tel. 52 321 00 81 wew. 326

edycja 2023

edycja 2022

edycja 2021

edycja 2023

Konkursu wiersza i piosenki przedszkolnej
„ZABAWA W RYMY I RYTMY”

Pałac Młodzieży, 30.11.2023

W kategorii – piosenka

Wyróżnienia - Michalina Orłowicz z Przedszkola Niepublicznego  „Promyczek”
- Zosia Okonkowska z Dziecięcej Grupy Wokalnej z Pałacu Młodzieży
- Nina Leśnik z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2  w Bydgoszczy
- Filip Pera – z Przedszkola Niepublicznego „Tęcza”
- Liliana Jagódka z Przedszkola przy Szkole Podstawowej nr 10

III miejsce -  Helena Jerzy z Niepublicznego Przedszkola Anglojęzycznego „Tęczowa Kraina” w Niemczu
II miejsce -  Antonina Szufnarowska z Przedszkola Niepublicznego „Tęcza” i Liyana Beliai z Dziecięcej Grupy Wokalnej z Pałacu Młodzieży
I miejsce – Barbara Jerzy z Niepublicznego Przedszkola Anglojęzycznego „Tęczowa Kraina” w Niemczu

W kategorii – wiersz

III miejsce - Antonina Kozicz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Bydgoszczy

II miejsce – Krzysztof Bokota z Przedszkola Niepublicznego „Misiolandia”

I miejsce – Maria Detmer z Przedszkola Niepublicznego „Promyczek”  i Zosia Okonkowska z Przedszkola nr 20 w Bydgoszczy

• Zdjęcie: 2837.jpg

Konkursu wiersza i piosenki przedszkolnej
„ZABAWA W RYMY I RYTMY”

Pałac Młodzieży, 8.12.2022

JURY KONKURSU W SKŁADZIE:
Patrycja Cywińska-Gacka
Dorota Tomaszewska
Dominik Wierski

po wysłuchaniu w dniu 8.12.2022 - wszystkich wykonawców, postanowiło przyznać nagrody następującym osobom:

Wyróżnienie – Zosia Okonkowska z Przedszkola nr 20

• Zdjęcie: 9337.jpg
  • Zdjęcie: 9794.jpg

edycja 2021

Edgar Allan Poe powiedział: „Poezja jest rytmicznym tworzeniem piękna za pomocą słów”. Podobne myśli i odczucia mieliśmy jako jurorzy, oglądając prezentacje nadesłane na tegoroczny konkurs wiersza i piosenki przedszkolnej „Rymy i Rytmy”. Tyle serca, talentu, dobrej energii podarowały nam maluchy recytując i śpiewając z wielką pasją wybrane utwory. Podziwialiśmy perfekcyjne przygotowanie prezentacji - najpierw przez nauczycieli i rodziców – piękne, wysmakowane scenografie lub świadoma prostota oprawy, stosownie do pomysłu artystycznego. Natomiast maluchy przeszły same siebie w swoich wystąpieniach, pokazując nie tylko bardzo dobre opanowanie tekstów (często długich i dość trudnych), dobrą dykcję czy intonację, ale także w większości również doskonałe zrozumienie treści, sensu, klimatu czy przesłania utworów. Mogliśmy, z wielką przyjemnością i uznaniem, podziwiać „małych artystów”. Wszyscy bardzo dobrze przygotowali się do występu, ale niektóre recytacje i wykonania piosenek były nie tyle perfekcyjne, co poruszające. Jednocześnie tegoroczni wykonawcy nie zatracili dziecięcego uroku, bezpretensjonalności i autentyczności. Brawo! Dziękujemy dorosłym, którzy przygotowali wystąpienia dzieci za to, że „chce Wam się w tych trudnych warunkach chcieć”. Dziękujemy uczestnikom - gratulujemy im odwagi, pracowitości, wrażliwości i zdolności.

WERDYKT JURY
Pałac Młodzieży, 10.12.2021

JURY KONKURSU W SKŁADZIE:
Krystyna Bujak
Patrycja Cywińska-Gacka
Luiza Kubowicz-Dorosz

po wysłuchaniu wszystkich wykonawców, postanowiło przyznać nagrody następującym osobom:

Wyróżnienia:
Emilia Czekajewska z Przedszkola Niepublicznego „Borowiki”
Paulina Semczuk z Niepublicznego Przedszkola Anglojęzycznego „Tęczowa Kraina” w Niemczu
Aleksandra Gutkowska z Przedszkola Niepublicznego „Promyczek”

III miejsce ex aequo