wstecz

Wojewódzki konkurs wokalny Młodzi Mistrzowie Sceny

 

Konkurs jest kontynuacją odbywającego się w Pałacu Młodzieży konkursu „Ja po prostu mam talent” i od wielu lat cieszy się ogromnym zainteresowaniem dzieci i młodzieży. Atrakcyjność konkursu spowodowana jest potrzebą wyrażenia swoich emocji w formie wokalnej i świadczy o dużym potencjale i ogromnej liczbie utalentowanych młodych osób.
W konkursie udział biorą soliści, zespoły wokalne, zespoły wokalno-instrumentalne, delegowane przez placówki oświatowe lub kulturalne z terenu województwa kujawsko-pomorskiego w następujących kategoriach:

I – soliści szkół podstawowych klasy I-III
II – soliści szkół podstawowych klasy IV-VI
III – soliści szkół podstawowych klasy VII-VIII
IV – soliści szkół ponadpodstawowych
V – zespoły (wokalne lub wokalno-instrumentalne)

Celem konkursu jest prezentacja umiejętności wokalnych dzieci i młodzieży, poszukiwanie osób szczególnie uzdolnionych, wspieranie i promowanie talentów oraz umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych i dorobku artystycznego.
Aby wziąć udział w naszym konkursie należy przygotować dwie piosenki, których łączny czas trwania nie przekroczy 10 minut, a następnie przesłać na adres Pałacu Młodzieży nagrania zgłoszonych do konkursu piosenek, dokonanych na nośnikach cyfrowych. Dobór repertuaru jest dowolny (pop, rock, piosenka poetycka, jazzowa, kabaretowa, tradycyjna).

1 234 5 6

Edycja 2022

Protokół z posiedzenia jury VIII Wojewódzkiego Konkursu Piosenki „Młodzi Mistrzowie Sceny”

W dniu 21 maja 2022 r. po wysłuchaniu 26 solistów w czterech kategoriach wiekowych oraz dwóch zespołów wokalno-instrumentalnych, jury w składzie; Joanna Gwiazdowska, Robert Robaszkiewicz oraz Michał Gacka- przewodniczący, postanowiło przyznać następujące nagrody:
W kategorii I szkół podstawowych kl. I- III
1 miejsce – Nel Łassa z Bydgoszczy
2 miejsce- Bianka Berezowska z Bydgoszczy
3 miejsce- Laura Aszyk z Torunia
Wyróżnienie:
- Elżbieta Koralewska z Bydgoszczy
- Maksymilian Krakowski z Bydgoszczy
- Maria Zielińska z Bydgoszczy
- Alicja Kortas z Bydgoszczy

W kategorii II szkół podstawowych kl. IV-VI
1 miejsce- Marta Wojtas  z Tucholi
2 miejsce- Marzena Lipkowska ze Świecia
3 miejsce- Zofia Jędrkiewicz z Bydgoszczy
Wyróżnienie:
- Małgorzata Manthey z Bydgoszczy
- Nina Pękala z Torunia
- Amelia Bolińska z Łabiszyna

W kategorii III szkół podstawowych kl. VII-VIII
1 miejsce- Amelia Kotecka ze Świecia
2 miejsce ex aequo- Katarzyna Anders z Bydgoszczy
- Kamil Kosowski z Tucholi
- Karolina Trawicka z Torunia
3 miejsce- Lena Balcerowska z Tucholi
Wyróżnienie:
Łukasz Dyngosz
W kategorii IV szkół ponadpodstawowych
1 miejsce- Oliwia Szczepaniak z Barcina
2 miejsce- Natalia Chruścińska z Szubina
3 miejsce- Nadia Meler z Szubina

W kategorii V- zespoły wokalno- instrumentalne
1 miejsce- Zespół Tintinnabula Angelorum z Przysieka
Wyróżnienie- Zespół AGA z Bydgoszczy

 

  • Zdjęcie: 6570.jpg
  • Zdjęcie: 2271.jpg
  • Zdjęcie: 6343.jpg
  • Zdjęcie: 2233.jpg
  • Zdjęcie: 2117.jpg
  • Zdjęcie: 2172.jpg
  • Zdjęcie: 2404.jpg
  • Zdjęcie: 6384.jpg
  • Zdjęcie: 2244.jpg
  • Zdjęcie: 2113.jpg
  • Zdjęcie: 6380.jpg
  • Zdjęcie: 2295.jpg
  • Zdjęcie: 6682.jpg
  • Zdjęcie: 2277.jpg
  • Zdjęcie: 6334.jpg
  • Zdjęcie: 6531.jpg
  • Zdjęcie: 6562.jpg
  • Zdjęcie: 2255.jpg
  • Zdjęcie: 2102.jpg
  • Zdjęcie: 6355.jpg
  • Zdjęcie: 2401.jpg
  • Zdjęcie: 2286.jpg
  • Zdjęcie: 6338.jpg
  • Zdjęcie: 6551.jpg
  • Zdjęcie: 6536.jpg
  • Zdjęcie: 6403.jpg
  • Zdjęcie: 6645.jpg
  • Zdjęcie: 2259.jpg
  • Zdjęcie: 6580.jpg
  • Zdjęcie: 6630.jpg
  • Zdjęcie: 6445.jpg

 

 

Lista osób zakwalifikowanych do konkursu, 21 maja 2022 r.

Godz. 10.00- rozpoczęcie przesłuchań konkursowych
Kategoria I

  1. 1. Elżbieta Koralewska
  2. 2. Nel Łassa
  3. 3. Maksymilian Krakowski
  4. 4. Maria Zielińska
  5. 5. Alicja Kortas
  6. 6. Antonina Synakiewicz
  7. 7. Bianka Berezowska
  8. 8. Laura Aszyk
  9. 9. Paulina Sieracka

Kategoria II

1. Małgorzata  Manthey

  • 2. Marta Wojtas
  • 3. Zofia Jędrkiewicz
  • 4. Monika Dobek
  • 5. Nina Pękala
  • 6. Marzena Lipkowska
  • 7. Aleksandra Michalska
  • 8. Lena Podlasińska
  • 9. Amelia Bolińska
  • 10. Marharyta Sokolova

Około godz. 11.30-11.45- ogłoszenie laureatów kategorii I i II
Kategoria III
1. Amelia Kotecka
2. Katarzyna Anders
3. Kamil Kosowski
4. Karolina Trawicka
5. Łukasz Dyngosz
6. Lena Balcerowska

Kategoria IV
1. Oliwia Szczepaniak
2. Nadia Meler
3. Natalia Chruścińska

Kategoria V
1. Zespół AGA
2. Zespół Tintinnabula Angelorum

Około godz. 13.30- 14.00- ogłoszenie laureatów kategorii III, IV i V

 

 

 

Regulamin
Termin przyjmowania zgłoszeń - 29 IV 2022 r.
Termin ogłoszenia listy osób zakwalifikowanych do finału - 13 V 2022 r.
Finał konkursu w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy - 21 V 2022 r.

  1. ZAŁOŻENIA KONKURSU:

Organizatorem konkursu jest Pałac Młodzieży w Bydgoszczy. W konkursie udział biorą soliści, zespoły wokalne, zespoły wokalno- instrumentalne, delegowane przez placówki oświatowe, kulturalne lub osoby prywatne z terenu województwa kujawsko-pomorskiego w następujących kategoriach:

  • I     soliści szkół podstawowych klasy I-III
  • II    soliści szkół podstawowych klasy IV-VI
  • III   soliści szkół podstawowych klasy VII-VIII         
  • IV   soliści szkół ponadpodstawowych
  • V   zespoły (wokalne lub wokalno- instrumentalne)

 

  1. ZASADY UCZESTNICTWA:

Każdy podmiot wykonawczy zobowiązany jest do przygotowania dwóch piosenek, których łączny czas  trwania nie przekroczy 10 minut.

Wymagania dotyczące przesyłanych filmów zgłoszeniowych:

  • Wykonanie konkursowe może, ale nie musi być nagrane w warunkach domowych.
  • Należy zamieścić na prywatnym koncie youtube.com jako PUBLICZNY film.
  • Opis filmu konkursowego zamieszczonego na portalu YouTube.com musi zawierać w TYTULE:

- imię i nazwisko
- kategorię wiekową
- tytuł wykonywanego utworu
- dopisek: Młodzi Mistrzowie Sceny 2022

  1. KRYTERIA OCEN:

Profesjonalne Jury oceniać będzie:   warunki głosowe, warsztat instrumentalny, dobór repertuaru, interpretację utworu, ogólny wyraz artystyczny.

  1. NAGRODY:

Jury powołane przez Organizatora przyzna wszystkim uczestnikom wyróżnienia w postaci upominków oraz dyplomy.

Akredytacja w konkursie dla osób zakwalifikowanych wynosi 15 zł od osoby (płatne w dniu konkursu).

UWAGA
Konkurs odbędzie się w formie stacjonarnej na sali widowiskowej Pałacu Młodzieży. Ze względu na sytuację pandemiczną organizatorzy dają sobie możliwość zmiany trybu konkursu na on-line. Jeśli taka sytuacja nastąpi, uczestnicy zakwalifikowani będą o tym fakcie powiadomieni telefonicznie lub mailowo. 

W sprawach szczegółowych prosimy o kontakt z Patrycją Cywińską-Gacka, tel. kom. 660 448 499
Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy:
mms.palac@wp.pl

karta zgłoszenia

 

 

Edycja 2021

Protokół z dnia 18 czerwca 2021 r.

Jury VII Wojewódzkiego Konkursu Wokalnego „Młodzi Mistrzowie Sceny” w składzie:
Izabela Łomżyńska - przewodnicząca - instruktor wokalny Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, dyrygentka chórów dziecięcych i młodzieżowych.
Ewa Kamieniecka-Cyranek - muzykoterapeutka, pedagog i trener wokalny w Studio Piosenki „Metro” Wągrowiec, działającego pod auspicjami Teatru Studio Buffo w Warszawie.
Michał Gacka - kompozytor, aranżer, pianista, dyrygent chórów i zespołów wokalnych, po wysłuchaniu 23 uczestników konkursu postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:

Kategoria I, kl. I-III

    miejsce I - Aleksandra Drewkowska - utwór pierwszy, utwór drugi
    miejsce II - Lena Kwieciszewska - utwór pierwszy, utwór drugi
    miejsce III - Antonina Łęgowik - utwór pierwszy, utwór drugi

Kategoria II, kl. IV-VI

  1. miejsce I - Małgorzata Manthey - utwór pierwszy, utwór drugi
  2. miejsce II - Karolina Mazurek - utwór pierwszy, utwór drugi
  3. miejsce III - Karolina Kreja - utwór pierwszy, utwór drugi

Wyróżnienie
Aleksandra Michalska - utwór pierwszy, utwór drugi
Aleksandra Antczak - utwór pierwszy, utwór drugi

Kategoria III, kl. VII-VIII

  1. miejsce I - Lena Balcerowska - utwór pierwszy, utwór drugi
  2. miejsce II - Anna Ratajczak - utwór pierwszy, utwór drugi
  3. miejsce III - Kamil Kosowski - utwór pierwszy, utwór drugi

Wyróżnienie
Zofia Nowak - utwór pierwszy, utwór drugi

Kategoria IV- szkoły ponadpodstawowe

  1. miejsce I - Kamila Łączna - utwór pierwszy, utwór drugi
  2. miejsce II - Stanisław Andryszak - utwór pierwszy, utwór drugi

Wyróżnienie
Alicja Konieczka - utwór pierwszy, utwór drugi

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy!

 


Kontakt:
Patrycja Cywińska-Gacka, tel: 660 448 499, mail:  mms.palac@wp.pl