wstecz

UWAGA NOWOŚĆ!

Wraz  z rozpoczęciem II semestru zapraszamy na nowe zajęcia skierowane do uczniów starszych klas szkoły podstawowej i szkoły średniej.

 

Drukarka 3D - od projektu do druku

Zafascynowała Cię technologia druku 3D? Chcesz wiedzieć więcej?
Rozpocznij przygodę z drukarką 3D. Rozwiń swoje kompetencje konstruktorskie, spróbuj swoich sił w tworzeniu ciekawych modeli - weź udział w zajęciach w Pałacu Młodzieży.
W ramach zajęć uczestnik pozna budowę drukarki 3D, narzędzia do projektowania cyfrowych modeli, zaprojektuje użyteczne, funkcjonalne modele wspierające człowieka w  otaczającej go rzeczywistości. Dzięki wyposażeniu Pałacu Młodzieży w drukarki 3D uwieńczeniem prac nad każdym projektem będzie wydruk 3D.

Grupa I - wiek uczestnika: 12-14 lat, termin zajęć: czwartek godz. 16.40
Grupa II - wiek uczestnika: 15-19 lat, termin zajęć: czwartek godz. 19.00

 

Robotyka

Fascynują Cię roboty? Chciałbyś zostać konstruktorem tych niezwykłych maszyn. Spróbuj swoich sił na zajęciach z ROBOTYKI w Pałacu Młodzieży.
W ramach zajęć uczestnicy pogłębią swoje umiejętności konstruktorskie, współpracy w grupie oraz umiejętności rozwiązywania problemów. Poza podniesieniem poziomu swojej kreatywności każdy uczestnik pozna pojęcia takie jak: silnik, sensor, sterownik oraz zapozna się ze sposobami i możliwościami ich wykorzystania.
Na zajęciach będziemy budowali roboty przy wykorzystaniu systemu LEGO SPIKE. Jest to system przeznaczony do celów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym dający ogromne możliwości ograniczone wyłącznie naszą wyobraźnią.  Po zbudowaniu swojej maszyny każdy uczestnik nauczy się ją programować do wykonywania różnych zadań.
Wiek uczestnika: 10-12 lat
Zajęcia odbywają się we wtorek: 17:45-18:45
Zapisy drogą elektroniczną od 16 stycznia 2023r. poprzez stronę internetową Pałacu Młodzieży (zakładka „zapisz się”) lub link
https://pozaszkolne.vulcan.net.pl/bydgoszcz