Nauka gry na gitarze klasycznej - grupa 1- początkująca (12-18 lat )

nauczyciel: Wojciech Czapiewski

Zajęcia skierowane są do uczniów starszych klas szkoły podstawowej oraz młodzieży ze szkół ponadpodstawowych, dla których wybór instrumentu i chęć podjęcia nauki gry na nim jest świadomym wyborem. Propozycja pracowni instrumentalnej obejmuje naukę gry na gitarze od podstaw – prawidłowej postawy oraz trzymania instrumentu, techniki wydobywania dźwięku, nauki czytania tabulatury i nut oraz gry z zapisu nutowego i tabulaturowego. Prowadzona jest także nauka akompaniamentu gitarowego – akordy – „chwyty” na przykładzie utworów i piosenek. Podczas zajęć można też uzyskać niezbędne wiadomości z zakresu podstaw zasad muzyki – trybów i budowy akordów, triady harmonicznej czy transpozycji. Uczestnicy mogą mieć wpływ na dobór repertuaru realizowanego podczas zajęć. Zaproponowane utwory, poczynając od prostych melodii i tematów, obejmują także bardziej skomplikowany wielogłosowy materiał muzyczny. Ponadto w przypadku akompaniamentu gitarowego uczestnicy powinni wykazać się umiejętnościami wokalnymi (na własny użytek), które łączą z grą na instrumencie.

Zajęcia są prowadzone w trzy- lub czteroosobowych grupach i odbywają się raz w tygodniu.

Prowadzący: Wojciech Czapiewski