Język niemiecki – grupa I B (nauka od podstaw, kl. VI-VIII + szkoły średnie)

nauczyciel: Anna Bukowska

Czas rozpocząć przygodę z językiem niemieckim? To dobra decyzja! Jeśli nie miałeś wcześniej kontaktu z niemieckim, ta grupa jest właśnie dla Ciebie. W ciągu roku będziemy starali się dużo mówić w języku obcym, ćwiczyć rozumienie ze słuchu, czytanie i pisanie. Poznasz słownictwo z zakresu: rodzina, hobby, czas wolny, szkoła, zwierzęta domowe, zawody, kolory, czynności dnia codziennego, jedzenie i picie. Nauczysz się też podstaw gramatyki, m.in. odmieniać i stosować w czasie teraźniejszym czasowniki regularne i nieregularne, czasowniki modalne können, müssen i mögen oraz czasowniki rozdzielnie złożone, używać rzeczowniki z rodzajnikami w mianowniku i bierniku, stosować przeczenia nein, nicht, kein. Poznasz też zaimki osobowe i dzierżawcze w mianowniku i bierniku, liczebniki główne i ich zastosowanie m.in. przy podawaniu wieku, cen i czasu zegarowego. Wszystko brzmi bardzo zagadkowo i przerażająco? Po roku nauki z nami na pewno to się zmieni.

Jeśli masz jakieś pytania i wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z nauczycielem.